
Denne uken har vår hovedtrener Marin Draganja byttet miljø fra Nordstrand Tennisklubb til selveste New York og US Open, der han er coach for klubbens WTA-proff Ulrikke Eikeri. Allerede i morgen spiller Ulrikke sin 1. runde i double sammen med japanske Eri Hozumi, mot Oksana Kalashnikova (Georgia) og Yuliia Starodubtseva (Ukraina).
Vi synes det er utrolig kult at Marin får denne muligheten – og ikke minst at han kan ta med seg verdifull erfaring og inspirasjon tilbake til oss i Nordstrand.
Marin kjenner selv på kroppen hva det vil si å være i verdenstoppen. Som tidligere profesjonell spiller har han blant annet en Grand Slam-semifinale i Roland Garros i double på merittlisten. Nå får han muligheten til å bruke både spillererfaringen og trenerkompetansen sin på det aller høyeste nivået – noe som vil komme både spillere og klubben vår til gode i mange år fremover. 💪✨
Vi ønsker Ulrikke (og Marin) masse lykke til i New York – hele NTK heier! 🔥🙌
Sesong for Lagkamper 🎾 😀
Snart braker det løs med lagkamper på Nordstrand!
TUSEN TAKK, ANDREAS!
Det har vært en stor glede og ære å jobbe med Andreas – alltid blid, målbevisst og utrolig dyktig i alle ledd rollen har krevd.
Hyggelig åpningsfest 2026 🎾🎉🥳☀️
Vi oppsummerer lørdag 25.april som en kjempehyggelig dag – for både barn og voksne.