Oppdateringer til ny sesong 2025/2026

NTK gleder seg til å starte en ny og innholdsrik tennissesong! Vi har nå oppsettet klart og stiller med et sterkt og engasjert trenerteam som vil gi spillerne gode opplevelser både på og utenfor banen.

ENDRINGER I TRENERTEAMET

Denne høsten blir det noen endringer i organisasjonen:

• Katie Mardal, som har hatt ansvar for voksenkurs og administrative oppgaver, har fått barn i sommer og er i mammapermisjon kommende sesong.

• Matias Corvino, som har vært med oss som konsulent det siste året, blir nå ansatt i klubben og tar midlertidig over Katies oppgaver mens hun er borte.

• Jonathan Hultkrantz Chesneau har gjennom to år som konsulent bidratt sterkt til utviklingen av våre konkurransespillere. Sammen har vi blitt enige om å avslutte samarbeidet med faste timer, og vi takker Jonathan for hans engasjement, faglige styrke og det gode samarbeidet vi har hatt.

• Melanie Stokke kommer inn som ny konsulent. Melanie er tidligere profesjonell spiller med solid trenererfaring fra flere klubber. Hun har allerede blitt kjent med flere av spillerne våre i løpet av våren og gjort en god jobb, og vil fra høsten være hos oss fire dager i uken, med ansvar for konkurransespillere og Rookies på Oslo Tennisarena.

• Inger Johanne Rotevatn, har vært en viktig bidragsyter hos oss denne våren. Hun begynner nå på studier i Oslo, men fortsetter heldigvis som trener to kvelder i uken i NTK-hallen.

• Johannes Kronen Sømme går inn som ansatt etter å ha fullført videregående. Det siste året har han gjort en flott jobb som ekstratrener og vært en verdifull ressurs for klubben. Med Trener 1-kurset friskt i minne ser Johannes frem til å omsette teori til praksis. Han vil være til stede i NTK-hallen fem dager i uken.

I tillegg viderefører vi det vellykkede opplegget med unge ekstratrenere (16–18 år). De bidrar både på ettermiddagstreninger, i ekstraaktiviteter og på fystrening for våre yngre spillere.


Michael Kleppen

FYSTRENING

Denne sesongen styrker vi også fystreningstilbudet. Michael Kleppen blir med som dedikert fystrener på Oslo Tennisarena mandager og tirsdager. Han er 41 år, nyinnflyttet på Nordstrand med familien, og har mastergrad i fysisk prestasjonsevne fra NIH samt utdanning som kiropraktor med spesialisering innen idrettsmedisin og aktiv rehabilitering. Michael har bred erfaring som fysisk trener fra flere idretter, blant annet ishockey, håndball, fotball og også tennis. Han har blant annet hatt ansvar for fysisk trening og idrettsmedisinsk oppfølging i Manglerud Star ishockey (bredde og elitelag) siden 2019.

I tillegg til å lede fystreningen vil han også tilby PT-timer for voksne i treningsrommet på NTK – mer informasjon kommer snart.

Trenerteamet 2025/2026

Ansatte

• Marin Draganja – Hovedtrener, ansvar for hele det sportslige programmet

• Tomislav (Tomo) Draganja – Ansvarlig for konkurranse-programmet

• Kristina Petkova – Ansvarlig for Rookies-programmet

• Matthew (Matt) Lunn – Kontaktperson Tennisskolen og administrativ koordinator

• Matias Corvino – Ansvarlig for voksenkurs

• Oscar Hovhammar, trener og ansvarlig medlemskap

• Johannes Kronen Sømme, trener

Konsulenter og deltid

• Lilly Håseth (konkurranse, konsulent)

• Melanie Stokke (konkurranse/Rookies, konsulent)

• Michael Kleppen (fystrener, konsulent)

• Inger Johanne Rotevatn (deltid)

• Margaret Kronqvist (deltid)

I tillegg kommer våre flinke ekstratrenere (16–18 år).

Relatert informasjon

Oppdateringer til ny sesong 2025/2026

Klubbmesterskap helgen 30-31 august🎾🔥👑😊

Til minne om Harald Messel

Nordstrand tennisklubb fikk en veldig trist beskjed på søndag at Harald Messel har gått bort.